Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Borxh apo vjedhje? Prokuroria kalon në “sitë” pasurinë e xhaxhait të Alda Klosit për 120 mijë eurot

Borxh apo vjedhje? Prokuroria kalon në “sitë”

Vijon ende saga e misterit për origjinën e parave që Rozeta Dobi vodhi në shtëpinë e ish-zyrtares së Kryeministrisë, Alda Klosi.

Pasi Klosi deklaroi se 120 eurot ia kishte dhënë borxh xhaxhai i saj, Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet për pasurinë e tij.

Zyrtarja deklaroi se paratë që ia kishin vjedhur, ishin të familjes së xhaxhait të saj që rrinte në Amerikë, i cili ia ka lënë për të kompletuar shtëpinë dhe për nevoja pasi ai ishte i sëmurë me kancer. Prokuroria do të marrë në pyetje xhaxhanë e Klosit dhe nëse ai do të pranojë se 120 mijë eurot janë të tijat pasuria e tij do të futet në sitë për të parë nëse e justifikon këtë shumë të madhe parash.

Nga ana tjetër, vijojnë hetimet për 400 mijë eurot e tjera që u gjetën në tubin e aspiratorit të shtëpisë së Rozeta Dobit, para të cilave ende nuk i ka dalë pronari.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore