Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Bomba” e Spahiut: 5 dosje në 7 ditë, SHBA nisi hetimet për Metën, Berishën dhe Ramën

“Bomba” e Spahiut: 5 dosje në 7 ditë, SHBA nisi hetimet

Juristi Kreshnik Spahiu në një lidhje direkte për “Top Story” zbuloi se për shtatë ditë në Shqipëri janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë.

Kjo gjë erdhi pas deklaratës së Yuri Kim pak ditë më parë, duke bërë një paralajmërim të kronologjisë së ngjarjeve.

“E para në javë më parë ambasadorja amerikane bëri një paralajmërim të kronologjisë së ngjarjeve. Brenda shtatë ditësh nga deklarata e Juri Kim tha: Politikanëve të lartë në Shqipëri nuk po i zë gjumi natën kush do arrestohet i pari. Që nga ajo ditë janë hapur pesë dosje penale në Shqipëri. Dosja e parë ishte vendimi Gjykatës për verifikimin e pasurisë së Ilir Metës dhe thesarit. Dosja e dytë ishte përgjimi i audiopërgjimi i 21 janarit. Dosja e tretë vendi gjykatës së Uashingtonit për marrëdhëniet e Edi Ramës me ish-shefin e FBI-së. Dhe sot ishte dosja e Gërdecit, duke u thirrur djali i ish-kryeministrit. Të katër çështjet e kanë burimin në SHBA”, u shpreh ai./ Top Channel

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore