Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Bllokohen 61 telefona celularë në doganë, vlera e tyre 14 mijë euro

Bllokohen 61 telefona celularë në doganë, vlera e tyre 14

Dogana e Kosovës njofton se si pasojë e një kontrollit të ushtruar kanë arritur të identfikojnë prezecën e një sasie të konsioderueshme mallrash që po tentonin të kalonin kontrabandë.

Njësitet e Antikontrabandës së Doganës së Kosovës kane arritur ta identifikojnë dhe ndalojnë një veturë të dyshimte dhe me ketë rast janë gjetur 61 telefona celularë pa dokumentacion/të kontrabanduar.

E gjithë sasia me vlerë mbi 14,000 mijë euro është konfiskuar si dhe rasti është duke u trajtuar në procedurën kundërvajtëse.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore