Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Beteja e audiencës LIVE/ Rama në Top Channel ndiqet sa dyfishi i Bashës

Beteja e audiencës LIVE/ Rama në Top Channel ndiqet sa dyfishi i

Duke qenë se fushata e këtij viti po zhvillohet ndryshe dhe nuk lejohen mitingjet për të shmangur grumbullimet e njerëzve, mbushja e shesheve nëpër qytete nuk është faktor tregues i votuesve të mundshëm të partive politike.

Kështu një faktor që mund ta tregojë këtë është audienca online nëpër rrjetet sociale.

Sot dy liderët politikë Edi Rama dhe Lulzim Basha janë të ftuar në dy kanale televizive të ndryshme.

Kreu aktual i qeverisë Rama është i ftuar në emisionin Open në Top Channel, ndërsa Basha i ftuar në Opinion.

Po t’i hedhim një sy audiencës në videot LIVE që dy liderët partiakë kanë hedhur në Facebook-et e tyre, vihet re diferenca e madhe.

Kreu i qeverisë ka 2-fishin e audiencës së Bashës. 12.6 mijë persona ndjekin kryeministrin Edi Rama të ftuar në Top Channel, ndërkohë vetëm 6.4 mijë kryedemokratin Basha.

Beteja e audiencës LIVE/ Rama në Top Channel ndiqet sa dyfishi i

Beteja e audiencës LIVE/ Rama në Top Channel ndiqet sa dyfishi i

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore