Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Bërxulla shkon në SPAK/ Fshati, denoncim kundër ministres Balluku dhe Gener 2

Bërxulla shkon në SPAK/ Fshati, denoncim kundër ministres Balluku

Heshtjes dhe indiferencës së institucioneve shtetërore në lidhje me punimet e paligjshme që po kryen firma Gener 2 për ndërtimin e koncesionit Thumanë-Kashar ku preken 30 ha tokë dhe shemben 20 banesa, banorët i janë përgjigjur me protesta.

“Se si punon firma e qetë pa leje ndërtimi  nuk e dimë ku ligji e thotë që duhet të ndërpriten punimet dhe të ndiqet penalisht”.

Banoret thonë se nuk do lejojnë punimet në tokat e tyre pa u kompensuar me çmimin e tregut, në rast të kundërt do të ndërmarrin akte ekstreme.


“Ne do të vetë flijohemi, nuk ka më të shtrenjtë se prona pas familjes”

“Ky shtet nuk do t’ia dijë a jemi të vdekur a të gjallë”

“Nuk kemi për të hy kurrë në Europë do mbetemi rrugëve të botës”– shprehen banorët.

Të hënën banorët i drejtohen prokurorisë dhe SPAK-ut bashkë me dokumentacionin që kanë grumbulluar ndërkohë që do të dërgojnë peticion me kërkesat e tyre në të gjitha përfaqësitë e ambasadave në Tiranë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore