Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Berisha vendos për Kuvendin Kombëtar: Ja kur do ta thërras, do apo nuk do Basha

Berisha vendos për Kuvendin Kombëtar: Ja kur do ta thërras, do

Sali Berisha do të njoftojë javën e ardhshme datën e mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, me apo pa miratimin e Lulzim Bashës dhe Këshillit Kombëtar të partisë.

Lajmin e dha nga “Foltorja” e Beratit.

“Në javën që vjen do të shpallim datën e mbledhjes së Kuvendit të PD dhe do të mblidhemi të sigurtë me të drejtën tonë për t’i dhënë PD-së normat më demokratike që meriton dhe për të thënë ju me referendum, jo vetëm kryetarin, por edhe Kryeministrin”, tha ai.

Statuti i Partisë Demokratike, sipas Berishës, në një nga pikat e tij përcakton se Kuvendi i jashtëzakonshëm mblidhet kur thirret nga një e katërta e delegatëve të tij.

Berati është qarku i parafundit i ndalesave të Berishës. Në listë i ka mbetur vetëm qyteti i Lezhës. Berisha njoftoi në Berat se ka mbledhur prej kohësh firmat e afër 80 për qind të delegatëve të Kuvendit.

Ai tha se Kuvendi do të përcaktojë edhe nëse kryetari i partisë duhet, apo jo të jetë kryeministër i vendit në rastet kur fiton zgjedhjet.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore