Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Berisha, Basha dhe Prendi nën akuzë për vrasje/ Zbardhet kallëzimi i plotë i mazhorancës për 21 Janarin (DOKUMENTI)

Berisha, Basha dhe Prendi nën akuzë për vrasje/ Zbardhet

Është zbardhur kallëzimi plotë që mazhoranca ka bërë në SPAK për ish-kryeministrin Sali Berisha, ish ministrin e Brendshëm, Lulzim Basha si edhe ish-komandantin e Gardës, Ndrea Prendi për 21 janrin.

Mazhoranca i ka akuzuar të 3 ish-zyrtarët për “Vrasjes në rrethana të tjera cilësuese” dhe “Shpërdorim detyre”, teksa në dokument  e dorëzuara i referohen audio-përgjimit, të publikuar nga emisioni "Zona Zero" në Top News.

Sipas tyre rezultojnë të dhëna të reja si dhe fjalë konkrete të të kallëzuarit Ndrea Prendi gjatë zhvillimit të kësaj ngjarje, ku del në pah më së miri dhënia e urdhrave për të shtënë me armë zjarri ndaj protestuesve, urdhra të cilët nisin nga persona të tjerë, funksionarë të lartë shtetërorë, siç janë të kallëzuarit e tjerë, ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-ministri i Brendshëm Lulzim Basha.

KLIKO KËTU për DokumentinDenonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore