Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Bastet online, mes 93 të pandehurve edhe vëllai i anëtares së KPA-së

Bastet online, mes 93 të pandehurve edhe vëllai i anëtares

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e prokurorisë duke marrë të pandehur 93 persona përsa i përket ushtrimit të aktivitetit të paligjshëm të lojrave të fatit.

Mes personave të pandehur është edhe Ervis Mulaj, vëllai i Natasha Mulajt, anëtares së KPA-së. Mes personave që do përballen me drejtësinë janë administratorë lokalesh, dhe punonjës të cilët vendosnin baste online.

Hetimi për këtë çështje nisi në korrik të viti 2019, ndërsa në shkurt të vitit 2020, policia dhe prokuroria finalizuan operacioinin që u shtri deri në 8 qarqe të vendit. Në atë kohë, referuar dosjes së prokurorisë, u angazhuan agjentë policie që prezantohenin si qytetarë për të vënë lloto.

Policia në operacionin “Lojrat e Fatit” vuri në pranga 115 persona, nga të cilët 93 u proceduan, dhe u morën si të pandehur.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore