Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Basha takohet me Yuri Kim, zgjedhjet e 25 prillit dhe lista e kandidatëve temë e diskutimeve

Basha takohet me Yuri Kim, zgjedhjet e 25 prillit dhe lista e kandidatëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar sot me ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Lajmi u bë i ditur nga vetë ambasadorja e SHBA, duke e cilësuar këtë takim si të shkëlqyer.

Ajo thotë se është informuar për programin zgjedhor të PD-së dhe aleatëve teksa ka pasur diskutim për kandidatët dhe marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Pata një takim të shkëlqyer me Lulzim Bashën. E lumtur të dëgjoja programin zgjedhor të PD dhe partnerëve. Unë nënvizova pritjet e SHBA për kandidatë të pastër nga të gjitha partitë. Ne gjithmonë do të jemi të përkushtuar në marrëdhënie të forta mes SHBA-ve dhe Shqipërisë, me respekt për vendimin e votuesve më 25 Prill”, shkruan ambasadorja amerikane.

Më pas pati edhe një postim nga ana e kryedemokratit Lulzim Basha mbi këtë takim me diplomaten e lartë amerikane në Tiranë.

"Kënaqësi e madhe të takohem sot me ambasadoren amerikane Yuri Kim. Ndava me të planin e Partisë Demokratike për Shqipërinë dhe nevojën për mbështetje amerikane dhe një bashkëpunim të fortë për të rritur zhvillimin ekonomik, për të tërhequr investime amerikane dhe për të forcuar luftën kundër krimit dhe korrupsionit", tha BAsha.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore