Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Biznes

Basha kundër rritjes së pagës minimale: Rëndon ndaj biznesit

Basha kundër rritjes së pagës minimale: Rëndon ndaj biznesit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një takim me përfaqësues të biznesit të madh prodhues në vend në zonën e autostradës ka dalë kundër idesë së rritjes së pagës minimale.

Qeveria Rama ka qenë pro kësaj rritje dhe madje e ka vendosur 30 mijë lekë, por për liderin e opozitës që synon të vijë në pushtet konsiderohet si e dëmshme ndaj biznesit.

“Kollaj është të thuash se do të rrisë pagën minimale, dy muaj përpara se të ikësh nga pushteti siç po bën Edi Rama. Po nuk lë askënd ta pyesit kur e rrit, po ato kontribute shtesë ku rrit pagën minimale kush do t’i paguajë? Ju do t’i paguani. Kështu që ju as do të jeni në gjendje të merrni punëtorë në punë me këto kosto shtesë mbi shtesë, as nuk do të jeni në gjendje të rrisni pagën. Pra mund të çojë në informalitet”, tha Basha./ Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore