Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Banorët e ‘5 Majit’, Laprakës dhe Paskuqanit ende pa zgjidhje/ Protestë përpara “Shpronësimit” (Foto)

Banorët e ‘5 Majit’, Laprakës dhe Paskuqanit ende pa

Banorët e ‘5 Majit’, Laprakës dhe Paskuqanit, 3 zonat që preken nga ndërtimi i “unazës së madhe” kanë dalë ditën e sotme sërish në protestë për të kundërshtuar këtë projekt.

Ata protestojnë pranë Agjencisë së Shpronësimeve, ndërsa kërkojnë informacione më të zgjedhuara se si do të preken banesat e tyre nga zgjerimi i unazës së madhe. Roja e institucionit është shprehur se drejtori nuk ndodhet aty momentalisht, dhe u tha banorëve se do të interesohet për të pyetur dikë, ndërsa ata vijojnë të qëndrojnë ende përpara derës.

 Prej kohësh banorët këtyre zonave i janë drejtuar institucioneve vazhdimisht, duke mos marrë një përgjigje konkrete se çfarë do të bëhet me shtëpitë e tyre.

Banorët e ‘5 Majit’, Laprakës dhe Paskuqanit ende pa

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore