Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Arrestimi i Viola Sterjos për mashtrim prek edhe familjen e saj, çfarë ndodhi me të vëllain që punon në Bashki

Arrestimi i Viola Sterjos për mashtrim prek edhe familjen e saj,

Johan Sterjo, vëllai i Viola Sterjos të arrestuar më 28 dhjetor, ka dhënë dorëheqjen nga posti që mbante në Bashkinë e Pogradecit si nënkryetar. Ai dha dorëheqjen më datë 30 dhjetor, dy ditë pas arrestimit të së motrës, që u akuzua për gjobëvënie ndaj përfiuesëve të projekteve.

Në letrën e dorëzimit, Sterjo shkruan si justifikim "arsye familjare" pa dhënë detaje të tjera rreth lënies së postit të tij. Sterjo ka qenë i komanduar në këtë post, ndërkohë që momentalisht ai vijon detyrën si drejtor i ujësjellësit të Pogradecit.

Duket se familja Sterjo nën "bekimin" e partisë janë përshtatur në punë shtetërore nga ku edhe çoç kanë përfituar ndonjë gjë. Ndërkohë qindra të rinjë që diplomohen dhe dalin me rezultate të shkëlqyera e që nuk duan të largohen nga Shqipëria, nuk punësohen dot kaq lehtë në shtet, pasi punësimi nepotik ka shtrirë rrënjët shumë thellë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore