Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Aplikimet në BKH/ Apeli i Yuri Kim: Momenti për t'iu përgjigjur korrupsionit dhe krimit të organizuar

Aplikimet në BKH/ Apeli i Yuri Kim: Momenti për t'iu

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, ka bërë sërish thirrje për ata që duan të bëhen hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit, ose ndryshe FBI-ja shqiptare.

Kim shkruan në Twitter se është koha për të ndërmarrë veprime kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri duke apeluar për të vepruar, teksa afati i fundit për aplikimet skadon në mesnatë.

“Eshte momenti për të ndërmarrë veprime kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri.

Kjo është një mundësi për të bërë një ndryshim duke u bërë një hetues special i NBI. Afati i fundit i aplikimit është sonte në mesnatë. Mos u tregoni të kënaqur të uleni dhe të ankoheni – ngrihuni dhe veproni!”, shkruan ambasadorja e SHBA.

Aplikimet në BKH/ Apeli i Yuri Kim: Momenti për t'iu

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore