Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Amerikën e kam shtëpi, Shqipërinë e kam atdhe”, takimi i Ramës me durrsakun që ka lindur në Florida

“Amerikën e kam shtëpi, Shqipërinë e kam atdhe”,

Gjatë vizitës në aeroplanmbajtësen amerikane, kryeministri Edi Rama është takuar me Albin, një të ri nga Durrës që ka lindur në Florida.

Rama shprehet se atë e ka kthyer në Shqipëri “Harry S. Truman”, ndërsa shkëput edhe një frazë të tij.

“Me Albin, durrsakun e lindur në Florida, që shërben në aeroplanmbajtësen “Harry S. Truman”, i cili thotë, “Amerikën e kam shtëpi, Shqipërinë e kam atdhe”, shkruan Rama.

Kjo stërvitje e përbashkët do të ndihmojë në rritjen e aftësive të marinës shqiptare dhe forcimin e bashkëpunimit edhe më shumë të SHBA dhe Shqipërisë.

Për rritjen e këtij partneriteti dhe rritjen e stabilitetit në rajon, Komanda Amerikane e Operacioneve Speciale në Europë (SOCEUR) do të ngrejë një shtab të saj pararojë në Shqipëri. Vendosja e selisë së saj në Shqipëri do të sigurojë ndërveprueshmëri më të madhe me Forcat tona në Armatosura dhe do të krijojë një qasje të rëndësishme në qendrat e transportit në Ballkan dhe fleksibilitet më të madh logjistik.

“Amerikën e kam shtëpi, Shqipërinë e kam atdhe”,

“Amerikën e kam shtëpi, Shqipërinë e kam atdhe”,

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore