Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Alpinistët serbë rrëshqasin gjatë kalimit nga Valbona në Theth, 1 i plagosur

Alpinistët serbë rrëshqasin gjatë kalimit nga Valbona

Alpinistët serbë për pak janë rrezikuar në Valbonë. Konkretisht 4 alpinistët gjatë kalimit nga Valbona në Theth kanë rrëshqitur, duke marrë lëndime në trup. Efektivët e Forcës Ajrore, me dy helikopterë i kanë ardhur në ndihmë, teksa një prej të plagosurve është transportuar drejt SQUT dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa 3 të tjerë janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Njoftimi i Forcave Ajrore në Facebook:

Efektivët e Forcës Ajrore, me dy helikopterët AB 206 dhe EC 135 kanë transportuar me sukses 4 alpinistët serb të cilët gjatë kalimit nga Valbona në Theth kanë rrëshkitur, duke marrë lëndime në trup. Një prej të plagosurve është transportuar drejt SQUT dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa 3 të tjerët fatmirësisht pa lëndime!

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore