Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Alarmohet shkolla private, tre nxënës dalin të infektuar me Covid

Alarmohet shkolla private, tre nxënës dalin të infektuar me Covid

Kur nuk është bërë një javë e plotë që nga rihapja e shkollave, situata e pandemisë duket se po përshkallëzohet.

Ditën e sotme 3 nxënës kanë rezultuar pozitivë më koronavirus në një shkollë private të Fierit.

Ndërkohë ka filluar një hetim epidemiologjik në lidhje me gjurmimin e kontakteve, ndërsa familjet e nxënësve janë izoluar deri në daljen e përgjigjes së tamponit.

Numri total i rasteve të reja në qytetin e Fierit është 11, ku krahas tre nxënësve kanë rezultuar pozitiv dhe një ekonomiste, një tregtare dhe një infermiere. Pjesa tjetër e personave të dalë pozitiv janë raste të kontaktit të personave të mëparshëm.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore