Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Alarmi, të infektuarit me Covid-19 po shkojnë në punë

Alarmi, të infektuarit me Covid-19 po shkojnë në punë

Një problem shqetësuar për të prekurit me Covid në vendin tonë, përveç frikës ka qenë si do ia dalë për të kaluar sëmundjen edhe frika për vendin e punës .

Shumë prej atyre që kanë rezultuar pozitiv nuk kanë treguar dhe janë paraqitur në punë duke përhapur infeksionin nga frika se nuk do të paguheshin ose në rastin me të keq humbnin vendin e punës

Por në fakt një vërtetim nga njësia vendore e operatorit të kujdesit shëndetësor detyron punëdhënësin të paguajë punonjësin

“E njëjta gjë funksionon edhe për ata që punojnë në kompani private. Asnjë ditë pune nuk zbritet për shkak të ditëve të qëndrimit në shtëpi nëse ke dalë Covid pozitiv”

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë mbi 2 mijë persona aktiv pozitiv me Covid, ndërsa sipas përllogaritjeve çdo ditë në Tiranë 500 personave u kërkohet karantinë, pasi rezultojnë të infektuar me koronavirus ose janë raste kontakti.

Top Channel 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore