Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Alarmi për bombë në Portin e Durrësit/ Zbulohet çfarë kishte brenda çantës së zezë

Alarmi për bombë në Portin e Durrësit/ Zbulohet

Një alarm për bombë në terminalin e trageteve në Portin e Durrësit ka “ngritur në këmbë” autoritetet, por ka përfunduar me të qeshura. Çanta e zezë, e lënë në mes të portit, ka alarmuar pasagjerë dhe uniformat e Policisë së Shtetit, të cilët menjëherë nisën aksionin për të kontrolluar se çfarë kishte brenda. 

Pas verifikimeve ka rezultuar se valixhja ishte harruar nga një pasagjer dhe brenda kishte…raki. Pra një "bombë" në fushën e pijeve alkoolike, por pa asnjë problem për të gjithë pasagjerët që udhëtojnë nga porti i Durrësit. 

Në vendngjarje shkuan forcat geniere, zjarrfikëset dhe autoambulanca, por siç duket nuk ishin të nevojshme pasi çanta i përkiste thjesht një pasagjeri që harron shpejt. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore