Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Akuzat e rivaleve të Bashës për garën në PD, Salianji: Janë reagime emocionale

Akuzat e rivaleve të Bashës për garën në PD, Salianji:

Lulzim Basha është rizgjedhur në krye të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 13 qershorit.

Nga mbi 41.000 demokratë që morën pjesë në votim, 32.882 prej tyre ia votëbesuan drejtimin e PD Lulzim Bashës.

I ftuar në ‘Open’ ditën e sotme, deputeti Ervin Salianji komentoi akuzat e forta të rivalëve të Bashës, për parregullsi të shumta në votimin e së dielës.

Ai tha se kontestimet kanë ardhur në një moment emocional të garës dhe se rivalët e Bashës nuk kanë asnjë provë konkrete për akuzat e bëra.

Salianji: Nuk besoj që e komprementon, kontestimet janë në një moment emocional të përfshirjes së tyre në ethet e gars. Nuk kanë asnjë fakt dhe asnjë provë konkrete në lidhje me deklarimet e tyre. Kanë menduar që një pjesë e tyre mund të jetë e stisur nga kundërshtari politik.

Përsa i përket akuzave se shumë prej emrave të anëtarëve të PD-së nuk rezultonin në listë, Salianji u shpreh: “Unë kam bërë fushatë në Korçë dhe në një pjesë të madhe njerëzit që kanë qenë aktivë në fushatë nuk e kanë pasur emrin për shkak të problematikave që vjen nga grup seksionet e PD për shkak të hedhjeve të numrave në system. Nuk ka si të bëhet në mënyrë të ligjshme”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore