Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

“Ajo vajza e mashtronte”/ Flet e motra e 26-vjeçarit që u gjet i vdekur në rezervuar: Dy dita para më nisi foto duke qarë

“Ajo vajza e mashtronte”/ Flet e motra e 26-vjeçarit që

Në datën 16 qershor në rezervuarin e fshatit Kolanec, Maliq, u gjet i pajetë shtetasi Martin Çeço. Lidhur me këtë ngjarje të rëndë janë arrestuar 3 persona, të cilët janë të dyshuar për vrasjen e 26-vjeçarit. Konkretisht në pranga kanë përfunduar Bleti Angjo, Valter Mollaj dhe Edlir Mollaj.

Sipas Policisë tre shtetasit e arrestuar, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, më datën 12 qershor kanë marrë viktimën në fshatin Kolanec, dhe pasi e kanë vrarë (mbytur), për motive të dobëta, kanë hedhur trupin e tij në rezervuar.

“Ajo vajza e mashtronte”/ Flet e motra e 26-vjeçarit që

Ngjarja ishte inskenuar si vetëvrasje, pasi buzë rezervuarit ishin lënë sendet personale të të riut. Dyshimet e Policisë u ngritën pas nxjerrjes nga rezervuari të trupit të pajetë të 26-vjeçarit, pasi gjatë këqyrjes, në trupin e 26-vjeçarit, janë konstatuar shenja në pjesën e fytit. Shkak i vrasjes dyshohet të jetë bërë një vajzë 18-vjeçare, me të cilën 26-vjeçari kishte pasur  lidhje. Sipas burimeve, vajza kishte krijuar një lidhje paralele me viktimën dhe një nga autorët.

26-vjecari kishte njohje me një vajze me të cilën komunikonte vazhdimisht. Njohjen e kanë mësuar autorët, të cilët i kanë kërkuar 26-vjeçarit të mos e vazhdojë.

“Ajo vajza e mashtronte”/ Flet e motra e 26-vjeçarit që

Vrasja e të riut u diskutua ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel, ku në lidhje të drejtpërdrejtë ishte motra e viktimës, Klarida Çeço.

Kjo e fundit u shpreh se dy ditë para se të vdiste, i vëllai i kishte dërguar një fotografi ku ishte duke qarë. Kur ajo e ka pyetur se çfarë ka, Martini i kishte thënë se ishte i mërzitur.

“Besoj se ishte për shkak të asaj vajze. Nuk ishte i lidhur. Nuk ishin takuar, as nuk kishin pirë kafe. Vetëm flisnin në telefon. Ajo goca e mashtronte.

Kur ka pasur një lidhje me një tjetër, ti thoshte, mos ta verbonte më shumë vëllain. Unë i thosha gjithmonë lëre nëse ka një lidhje tjetër. Unë dyshoja se ajo ka një tjetër, ai nuk dyshonte”, tregon e motra e 26-vjeçarit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore