Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“A mund të luaj në breg me babin zoti kryeministër?”/ Posteri prekës i mbajtur nga dy moshataret e Jonadës në protestë

“A mund të luaj në breg me babin zoti kryeministër?”/

“A mund të luaj me babin në breg zoti kryeministër?”, ishte një ndër pankartat më prekëse gjatë protestës për Jonadën këtë të enjte, ndërsa mbahej nga dy vajza të vogla.

Vajzat mund të jenë rreth moshës së viktimës, e cila nuk do të jetë më në gjirin e prindërve të saj.

“A mund të luaj në breg me babin zoti kryeministër?”/

Qindra qytetarë u mblodhën sot për të protestuar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur dy ditë më parë në plazhin e Potamit në Himarë, ku humbi jetën në mënyrë tragjike 7-vjeçarja Jonada Avdia, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga polici Arjan Tase.

Protestuesit i lanë 72 orë kohë kryeministrit Edi Rama që të shkarkojë ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano dhe ministren e  Turizmit, Mirela Kumbaro. Nëse kjo nuk ndodh, ata lajmërojnë se do të vijojnë me protesta të pandalshme./ Top Channel

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore