Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

A do të pranojë postin e nënkryetarit nëse fiton Belind Këlliçi? Mjeku i njohur: E mbështes PD-në me mish, gjak e me zemër

A do të pranojë postin e nënkryetarit nëse fiton Belind

Mjeku i njohur, Ilir Alimehmeti, ka thënë sot në emisionin “Wake Up” se do vazhdojë që të mbështesë Partinë Demokratike në zgjedhjet lokale, pavarësisht se pak ditë më parë u tërhoq nga gara.

I pyetur se sa mundësi ka Belind Këlliçi të fitojë Bashkinë e Tiranës, mjeku i njohur u përgjigj:

“Do e analizojmë këtë, jo vetëm nga sondazhet. Sondazhet online për zgjedhjet lokale nuk janë ndonjë gjë të madhe, pasi aty votojnë nga qytete të ndryshme, edhe nga jashtë, por duhet të votojnë vetëm ata që jetojnë e votojnë në Tiranë. Sondazh sy më sy them unë, jo online”.

Më pas Ilir Alimehmeti u pyet në lidhje me ofertën që i bëri Këlliçi në momentin që ai u tërhoq nga gara. Këlliçi u shpreh se kur të fitonte Bashkinë e Tiranës, do ta merrte nënkryetar.

Mjeku u shpreh se është një ofertë bujare dhe fisnike, por ai i merr gjërat hap pas hapi.

“Jemi në një moment që mbaruan primaret. Nga pikëpamja personale nuk kam ndonjë lloj grishje për të pasur poste. Nuk është për një karrierë politike, por për ti shërbyer popullit. Nga ana politike dua që PD të fitojë zgjedhjet. Unë do e mbështes me mish, me gjak e me zemër që ë fitojë Partia Demokratike”, vijoi Ilir Alimehmeti.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore