Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

A do të kandidojnë Bushati, Xhafaj dhe Sandër Lleshaj? Rama lë engimë fatin e ish-ministrave

A do të kandidojnë Bushati, Xhafaj dhe Sandër Lleshaj? Rama

Kryeministri Edi Rama është pyetur sot nëse do të kandidojnë ish-ministrat e qeverisë, si Fatmir Xhafaj, Sandër Lleshaj dhe Ditmir Bushati.

Tashmë një pjesë e tyre kanë qenë edhe kritikë ndaj qeverisë Rama pas largimit nga postet e tyre ministrore. Por kryeministri Rama, i cili është edhe drejtuesi i Partisë Socialiste e ka lënë engimë fatin e ish-ministrave.

“Të gjithë janë në trupën prej ku do të bëhet dhe seleksionimi, drejtuesit e qarqeve kanë dhe përgjegjësinë të bëjnë draftet dhe të propozojnë skuadrën e çdo qarku dhe më pas kjo listë do të miratohet nga kryesia e PS-së. unë pres prezantimin e të gjithë kryetarëve të qarqeve dhe më  pas të bëhet dhe miratimi”, është shprehur Rama.

Ish-ministri Fatmir Xhafaj është më tepër aktiv në takimet e socialistëve. Puna e tij është përqendruar në njësinë 10 të Tiranës, ku ka qenë edhe deputet i zonës. Ai është shfaqur edhe në takimet elektorale që drejtuesi i shtabit politik, kryebashkiaku Erion Veliaj ka zhvilluar. Ndërsa Lleshaj e Bushati nuk janë parë në takimet e fundit elektorale të PS-së./ Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore