Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

A do të dorëhiqet si president për t’u bërë kryeministër? Meta: Unë e kam thënë premtimin tim...

A do të dorëhiqet si president për t’u bërë

Presidenti Ilir Meta në konferencën e sotme për shtyp është pyetur nëse do të jepte dorëheqjen për t’u bërë kryeministër dhe ministër i Brendshëm.

Ai shtoi se "Unë kam qenë i gatshëm që për hir të marrëveshjeve, të lija dhe postin e Presidentit, vetëm të gjendet një zgjidhje afatgjatë për vendin". 

“Në të gjitha rastet unë premtimin që kam bërë se deri në 24 korrik të vitit 2022, do të jetë kështjellë e pamposhtur e lirisë dhe demokracisë dhenë të ardhmen e vendit këtë do të mbajë me të gjitha mënyrat, deri në 24 korrik 2022. Ky nuk është problemi i vetëm, se ky institucion gjatë këtyre viteve e ka mbrojtur kushtetutën dhe pse vendi e ka marrë tatëpjetën prej kohësh, presidenca e ka mbrojtur për të parandaluar atë. Zgjedhjeve, për mua ka vetë një gjë rëndësi zgjedhje të lira dhe të ndershme, se vetëm në kushtet e BE dhe vendosja e ligjshmëri që institucioneve e ka këtë prioritet”, deklaroi Meta.

Në media pati një shkrim ku parlajmëroi se pas zgjedhjeve parlamentare, Meta do të jepte dorëheqjen si president për të marrë drejtimin e qeverisë, por kjo siç duket është hedhur poshtë të paktën publikisht nga kreu i shtetit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore