Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“90 mijë e 800 vaksina të tjera të AstraZenaca”, Rama: Shqipëria do të qëndrojë në vendet e para për shpejtësinë e vaksinimit

“90 mijë e 800 vaksina të tjera të AstraZenaca”,

Kryeministri, Edi Rama, ka zbuluar ditën e sotme se të shtunën dhe të dielën do të mbërrijnë në vendin tonë 90 mijë e 800 vaksina Astra Zeneca.

Përmes një postimi në “Facebook”, kreu i qeverisë shprehet se, “Shqipëria do të vijojë që të qëndrojë në vendet e para të klasifikimit eurpian për shpejtësinë e vaksinimit”.

Postimi i plotë i Ramës:

? TË SHTUNËN DHE TË DIELËN MBËRRIJNË 90 MIJË E 800 VAKSINA ASTRAZENECA?

Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në vendet e para të klasifikimit europian për shpejtësinë e vaksinimit dhe ne do ta tejkalojmë objektivin e 500 mijë të vaksinuarve brenda majit?

Kur ia dolëm me tërmetin e me pandeminë, si të mos ia dalim me rritjen e fuqishme ekonomike në vitet me diell që kemi përpara! Karakteri ynë u sprovua në dy tragjedi të mëdha dhe fuqia jonë e përbashkët do të vazhdojë të bëjë të mundura edhe arritjet më të vështira?

#Besim #Durim #Bashkim dhe #PunëDitëNatë????

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore