Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin: Në Shqipëri po projektohet një central i madh...

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin:

Presidentja e Komisionit Europian ka folur ditën e ostme në konferencën e përbashkët me krerët e shteteve të BE, në kuadër të Samitit për Ballkanin Perëndimor.

Von der Leyen theksoi se Shqipëria ka marrë 85 milionë euro mbështetje të drejtpërdrejtë për energjinë, si dhe po financohen disa projekte, mes tyre dhe n ë central i madh fotovoltaik.

“85 mln euro është një mbështetje buxhetore, ka një sërë projektesh të ndryshme që po projektohen me pjesën tjetër të 500 mln, një projekt tjetër për shembull di që është një central i madh fotovoltaik.”- deklaroi Von Der Leyen.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore