Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"75% e totalit të ujërave, të shkëlqyera"/ Shqipëria arrin standardet evropiane, Rama jep lajmin e mirë

"75% e totalit të ujërave, të shkëlqyera"/

Shqipëria ka arritur standardet evropiane në parametrat që masin cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj.

Lajmi i mirë konfirmohet nga Agjencia Europiane e Mjedisit. Sipas kësaj Agjencie, gjatë vitit 2020, 75% e totalit të ujërave në vendin tonë janë të shkëlqyera.

“LAJM I MIRË. Sipas Agjencisë Europiane të Mjedisit. Rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit e për mbrojtjen ujore dhe përkujdesja shumë më e madhe për plazhet ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet evropiane në parametrat që masin cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj #SkaKohëPërPushim”, shkruan Rama.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore