Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

40 mijë mësues janë vaksinuar, sa prej tyre kanë marrë të dyja dozat

40 mijë mësues janë vaksinuar, sa prej tyre kanë marrë

11 mijë prej 40.000 arsimtarë kanë kryer të dy dozat e vaksinës anticovid. Ky lajm është bërë i ditur nga vetë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Manastirliu shkruan se procesi i vaksinimit po ecën me ritme të shpejta dhe pa u ndalur, për të bërë të mundur arritjen e objektivit, atë të kryerjes së 1 milionë vaksinave brenda muajit qershor.

“Mbi 40,000 arsimtarë janë vaksinuar, nga të cilët 11 mijë tashmë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës anticovid.
Me 823,053 vaksinime të kryera deri tani në të gjithë vendin, vijojmë pa u ndalur drejt objektivit 1 milion vaksinime brenda qershorit #ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan ministrja.

Ditën e sotme janë kryer 6.497 vaksinime, ndërsa që prej fillimit të këtij procesi janë kryer 823.053 vaksinime në total.

Situata epidemiologjike në vend vijon të mbetet e qëndrueshme, teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 11 raste të reja me Covid-19, ndërsa sërish nuk është regjistruar asnjë humbje jete.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore