Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

3 zyrtarë nën akuzë për korrupsion, mes tyre vëllai i ish-Presidentit Nishani! GJKKO merr vendimin për dosjen

3 zyrtarë nën akuzë për korrupsion, mes tyre vëllai i

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka kthyer sot për të dytën herë aktet në ngarkim të Ilir Nishanit, vëllait të ish-presidenti Bujar Nishani, Genci Hickës dhe Gerson Tafës, të cilët akuzohen për korrupsion.

Prokuroria kishte kërkuar pushimin e çështjes për dy mjekët Kostandin Balloma dhe Besim Boçit, të klinikës "Luis Medikal", ndërkohë që GJKKO, ka kërkuar të merren të pandehur edhe këta dy të fundit.

Hicka, Tafa dhe Nishani ishin inspektor të Ministrisë së Mjedisit, dhe i kishin kërkuar klinikës ku punonin Balloma dhe Boçi, 500 mijë lekë. Këta të fundit janë personat të cilët dhanë paratë  por edhe bënë kallëzimin për 3 inspektorët.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore