Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“21 janari”, familjarët e viktimave kallëzim të ri në SPAK

“21 janari”, familjarët e viktimave kallëzim të ri

Familjarët e viktimave të “21 janarit” kanë bërë kallëzim të ri në SPAK.

Në protestën e “21 janarit” , 12 vite më parë mbetën të vrarë Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj. Protestë e organizuar asokohe nga PS në opozitë.

Menjëherë pas vrasjeve, socialistët e vlerësuan ngjarjen si krim shtetëror, ku akuzuan kryeministrin e kohës Sali Berisha si përgjegjësin kryesor. Kujtojmë se 4 viktimat morën statusin e “Dëshmorit të Atdheut”.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore