Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Ë re pusho ti!”/ Porti i Durrësit sjell DEBATE në Kuvend, Vasili: Nuk hidhen në votim të tilla propozime

“Ë re pusho ti!”/ Porti i Durrësit sjell DEBATE në

Është shoqëruar me debate dhe tone të ashpëra seanca e sotme plenare në Kuvend.

Pas përplasjes që ka patur kreu i PD-së Berisha me Nikollën, kësaj radhe me tone të forta ka reaguar dhe nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili. 

Vasili ka kundërshtuar hedhjen për votim të diskutimit prej 6 orësh për portin e Durrësit.
Ai tha se të tilla propozime nuk mund të hidhen në votim.


“Nuk hidhen të votim të tilla propozime, por vetëm ndryshimet në rendin e ditës. Nuk kemi të bëjmë me ndryshime të rendit të ditës. Nuk është se njëra palë vendos për tjetrin. Rregullorja flet qartë. E rë pusho ti! Rregullorja nuk vendoset në mënyrë të njëanshme, mos vendosni në mënyrë të tillë.”, tha Vasili.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore