Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Tërmet i fortë në Shqipëri u ndje edhe në Greqi, ja çfarë shkruajnë mediat  

Tërmet i fortë në Shqipëri u ndje edhe në Greqi, ja

Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë ka tronditur mbrëmjen e kaluar vendin tonë. Sipas mediave greke, ky tërmet është ndjerë edhe në Greqi, në qytetet e Follorinës dhe Kastorias.

Mediat atje shkruajnë se deri më tani nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale.

Nga ana tjetër kujtojmë që mbrëmjen e djeshme, Tirana dhe disa qytete të tjera të vendit u shkundën nga një tërmet i fortë 4.7 ballë me epiqendër në Klos, 23 kilometër nga Tirana.

Ky tërmet sjell në kujtime jo të mirë për shqiptarët, pasi ka ende të freskëta lëkundjet e nëntorit 2019, ku tërmeti 6.2 ballë shkaktoi 53 viktima dhe shumë dëme materiale.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore