Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Vettingu/ Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Apelit Tiranë, bien 33 denoncimet e publikut

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi sot në detyrë gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Valdete Hoxha.

Në seancën dëgjimore të mbajtur të hënë, KPK nuk identifikoi probleme për pasurinë dhe shpenzimet e shkollimit të fëmijëve në Kanada, ndërsa 33 denoncime nga publiku u konsideruan të pabazuara.

Hoxha iu nënshtrua të tre kritereve të rivlerësimit. Trupa gjykuese që kreu procesin e vetingut përbëhej nga Lulzim Hamitaj kryesues, Genta Tafa Bungo relatore dhe Valbona Sanxhaktari anëtare.

Valdete Hoxha e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1992 dhe ka punuar si gjyqtare në Gjykatën e Apelit Shkodër dhe Gjykatën Ushtarake të Apelit Tiranë. Ajo punon si gjyqtare e Apelit të Tiranës që prej shkrirjes së gjykatës ushtarake në vitin 2009.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore