Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

"Kishte zero shanse mbijetese"/ Familja po përgatitej për funeralin, por ndodhi mrekullia

Gruaja dhe djali i kishin dhënë lamtumirën e fundit, të bindur se nuk do ta shihnin më. Kishin folur edhe me agjencinë funerale për ceremoninë mortore. Por Mal Martin, 58-vjeçari nga Cardiffi i Britanisë për të cilin flet sot shtypi i huaj, arriti të kthehet nga vdekja, edhe pse mjekët i jepnin "zero mundësi mbijetese".

Pas 11 javësh në terapi intensive, kjo është një rimëkëmbje e përshkruar si "mrekulli". Martin tashmë është shëruar dhe shumë shpejt do të kthehet në shtëpi tek familja e vet. E shoqja, Sue Martin kishte rrëfyer në muajin prill historinë e saj për BBC Radio 4, duke treguar sesi mjekët i kishin dhënë mundësinë që së bashku me fëmijet, vajzën Hana 16 vjeç dhe djalin William, 13 vjeç t`i jepnin lamtumirën Malit për herë të fundit.

Të veshur kokë e këmbë me tutat special mbrojtëse, ata kishin qëndruar asokohe per 10 minuta me kryefamiljarin e sëmurë, i cili tashmë është ngritur në këmbë!

Sue believed that her husband Mal would likely go into hospital to have some oxygen, but hours later was phoned and told he would be put on a ventilator

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore