Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

I ofenduan vajzën, Erdogan me tone të ashpra ndaj mediave sociale: Të zhdukim imoralitetin

Një fjalë e thënë kundër vajzës së tij, ka bërë që Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan të marrë vendimin për të rritur kontrollin qeveritar mbi mediat sociale.

E bija e Erdogan dhe bashkëshorti i saj u fyen me fjalë të rënda pas një postimi në Twitter ku  njoftuan lindjen e fëmijës së tyre të katërt.

Me anë të një videokonference Erdogan u tha stafit të tij  se do të paraqesë një projekt-ligj për të kontrolluar përdorimin e mediave sociale.

"E kuptoni pse ne jemi kundër mediave sociale si YouTube, Twitter dhe Netflix? Për të zhdukur një imoralitet," tha Erdogan.

Ai tha se kompanitë e mediave sociale do të detyroheshin të emëronin përfaqësues në Turqi, për t'iu përgjigjur kërkesave ligjore, për të cilat ai tha se aktualisht janë injoruar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore