Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Çmenduri në SHBA/ Njerëz të armatosur deri në "dhëmbë" dalin në protestë (FOTOT)

Prej disa javësh qytetet kryesore në SHBA janë përfshirë nga protesta të mëdha pas vdekjes së një afro-amerikani pas arrestimit nga policia.

Protestuesit kanë dalë në rrugë me parullën "Black Life Matters", dhe shpesh herë ka pasur përplasje dhe me mbështetësit e ekstremit të djathtë që kërkojnë largimin e tyre dhe "çlirimin" e shesheve të bllokuara.

Tashmë një situatë e re është shfaqur në Florissant të Missouri-t, ku persona të armatosur rëndë kanë dalë në mbështetje të protestuesve. Mes tyre është fotografuar dhe një i ri që përveç armëve automatike, mban në krah dhe një bazuka.

Grupi i personave të armatosur e quan veten "People?s Protection Group" dhe marshon përkrah demonstruesve, kundër policisë.

E gjithë situatë është krijuar pasi një dedektiv policie është filmuar ndërsa arreston në mënyrë të dhunshme një 20 vjeçar afro-amerikan.

[gallery ids="1088966,1088967,1088968,1088969,1088970,1088971,1088972,1088973,1088974"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore