Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Basha paralajmëron revolucion: Kush nuk pranon paqen, shkakton dhunë të pashmangshme

Përmes një thënie të ish- presidentit amerikan John F. Kennedy për qeverisjen, kryetari i PD Lulzim Basha ka paralajmëruar revolucion.

Shprehja ka të bëjë me revolucionin, paqen dhe dhunën.

"Ata që ta bëjnë të pamundur revolucionin në paqe, shkaktojnë një revolucion dhune të pashmangshëm".

Kjo shprehje mund të jetë një mesazh jo i drejtpërdrejtë për qeverinë nga ana e Bashës dhe një mesazh për qytetarët, një vit para zgjedhjeve për një rotacion politik.

[gallery ids="1088863,1088864"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore