Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Humbi 40 vite më parë, momenti prekës kur e moshuara ribashkohet me familjen (FOTO)

E shpallur e humbur nga familjarët që para 40 viteve, një të moshuare 94-vjeçare në Indi, i është bërë një surprizë që nuk e priste kurrë.

Panchu Bai është ribashkuar sërish me ta. E sëmurë me probleme mendore, u shpall e zhdukur nga familjarët në vitin 1979.

Noor Mohammad, burri që gjeti të moshuarën dhe u kujdes për të për 40 vite, së fundmi e ka rikthyer të moshuarën në shtëpinë e saj të vërtetë. Zbulimi i familjes së saj u bë krejt rastësisht.

Djali i të moshuarës kishte ndërruar jetë para disa vitesh dhe në shtëpinë e vjetër e priti i nipi, Shingane, i cili u shpreh shumë i gëzuar që më në fund kanë pranë tyre gjyshen.

[gallery size="full" ids="1088302,1088303,1088304,1088305"]

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore