Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Eksperti i lartë i qeverisë jep paralajmërimin tmerrues: SHBA mund të arrijë në 100 mijë raste në ditë!

Eksperti më i lartë i qeverisë së SHBA, Anthony Fauci për sëmundjet infektive i tha senatit amerikan se "nuk do të befasohej" nëse rastet e reja të virusit në vend arrijnë 100,000 në ditë."

Është e qartë se nuk e kemi më gjendjen nën kontroll tani," tha ai, duke paralajmëruar se nuk janë mjaftueshëm amerikanët që mbbajnë maska e respektojnë distancën sociale. Sipas Faucit, gati gjysma e të gjithë rasteve të reja vijnë nga katër shtete.

Më herët, guvernatori i New York-ut tha se gati gjysma e të gjithë amerikanëve duhet të vetë-karantinohen nëse vizitojnë këtë shtet. Fauci po ashtu u shpreh se Amerika nuk mund t’i varë shpresat te krijimi i vaksinës, sado e sigurt dhe efektive të jetë ajo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore