Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Çmenduri nga Turqia/ Turistëve britanikë i kërkohen 43 paundë për një sanduiç, 65 paundë që të notojnë në det

Turistëve britanikë në Turqi po i kërkohen 43 paundë për një racion qebap dhe 65 paundë që të notojnë në det.

Lajmin e përcjell Daily Mirror, sipas të cilës, një klient i shokuar postoi në rrjetet sociale faturën e “çmendur” nga një bar-restorant në Bodrum. Aty tregohej edhe sesi për një kafe të vogël i janë kërkuar 7.30 paundë dhe 22 paundë për një sufllaqe.

Në një hotel të të njëjtit qytet, sipas kësaj të përditshme, vizitorëve u janë kërkuar 65 paundë për të notuar. Kryebashkiaku i Bodrumit, Ahmet Aras i ka mbrojtur këto çmime duke thënë se bizneset vendase thjesht po përpiqen të mbijetojnë pas pandemisë së koronavirusit. “ Ata nuk po mbyllin dot muajin, megjithatë, sigurisht që nuk duhet të mbifaturojnë klientët”, shtoi ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore