Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

"Bota të përgatitet për..."/ OBSH dërgon në Kinë ekipin për të identifikuar burimin e koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë po planifikon të dërgojë një ekip në Kinë për të hetuar origjinën e pandemisë Covid-19, me qëllim që të mund ta kuptojnë më mirë se si filloi epidemia e koronavirusit.

Siç raportojnë mediat e huaja, këtë paralajmërim e ka bërë kreu i OBSH-së, Tedros Adhan Gebreyesus, gjatë një konference për media.

“Identifikimi i burimit të virusit është shumë i rëndësishëm”, ka shtuar Tedros. Kreu i OBSH-së tha se pret që nga vizita e ekspertëve në Kinë, do të vijnë deri te identifikimi i asaj se si filloi pandemia dhe çfarë mund të bëhet që bota të përgatitet për atë që na pret në të ardhmen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore