Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

40 mln euro drogë/ Megaoperacioni me 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri, del lista e plotë e shqiptarëve të arrestuar

Ka dalë lista e plotë e shqiptarëve të arrestuar pas megaoperacionit antidrogë italo-shqiptar të zhvilluar ditën e sotme.

40 milionë euro drogë e sekuestruar, 4 milion euro asete si prona, automjete, para cash dhe 37 persona të arrestuar është bilanci i megaoperacionit italo-shqiptar të finalizuar mëngjesin e kësaj të hëne.

Kreu i kësaj organizate mafioze mësohet se është një personazh i botës së krimit nga Vlora, tashmë i arrestuar me një mandat të antimafias italiane dhe prokurorisë së posaçme shqiptare.

Operacioni u finalizua mëngjesin e kësaj të hëne.

Të arrestuar: Bledar Allmuça 36 vjeç, Shkëlzen Daci 45 vjeç, Kukës me pseudonimin TANI, Vullnet Daci 33 vjeç, me pseudonimin LEDI, Erind Garubi 29 vjeç, Flamur Gjika 48 vjeç, Tiranë, Elton Hamza 37 vjeç, Ardit Hoxhaj 32 vjeç, Kreshnik Laçi 45 vjeç, pseudonimi NIKU, Ervin Mandri 32 vjeç, Dibër, pseudonimi Vini, Cosimo Semiraro 43 vjec, Bari (Itali), Giovani Dangelo 34 vjec, Bari (Itali), Ledjo Pashaj 32 vjec, Fier, Antonio Pashollari 44 vjec, Dritan Zaganjori 28 vjec, Rolando Laci 23 vjec, pseudonimi RONI.

Ndërkohë, në Vlorë u vunë në pranga shtatë persona të tjerë, pjesë e grupit.

Ata janë, Julian Bejdollari, 43 vjeç, banues në Vlorë, Aurel Kalari, 53 vjeç, banues në Vlorë, Ilirjan Zaimi, 51 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, Mariglen Duçellari, 65 vjeç, banues në Vlorë, Kleo Bregu, 55 vjeç, banues në Vlorë, Rexhino Muçaj, 25 vjeç, banues në Vlorë, Alban Koshi, 53 vjeç, banues në Vlorë.

Në hetim: Edison Sharka 30 vjeç, Durrës, Bashkim Skura, 52 vjec, Oliver Smakaj 33 vjec, Hasan Tali 32 vjec, Agron Tosku 39 vjec, Ardi Hilaj, Elton Ismaili, Marjus Kaçani, Manushaqe Korri, Fatmir Doka, Lindita Gjika

Operacioni u bë publik në një konferencë të përbashkët të antimafias italiane e SPAK të mbajtur në Romë.

Në burg

Bledar Allmuça 36 vjec,

Shkëlzen Daci 45 vjec, kukës. Pseudonimi TANI

Vullnet Daci 33 vjec, pseudonimi LEDI

Erind Garubi 29 vjec

Flamur Gjika 48 vjec, Tiranë

Elton Hamza 37 vjec

Ardit Hoxhaj 32 vjec

Kreshnik Laçi 45 vjec, Pseudonimi NIKU

Ervin Mandri 32 vjedc, Dibër. Pseudonimi Vini

Cosimo Semiraro 43 vjec, Bari (Itali)

Giovani Dangelo 34 vjec, Bari (Itali)

Ledjo Pashaj 32 vjec, Fieri

Antonio Pashollari 44 vjec

Dritan Zaganjori 28 vjec,

Rolando Laci 23 vjec, Pseudonimi RONI

Në hetim

Edison Sharka 30 vjec Durrës

Bashkim Skura 52 vjec

Oliver Smakaj 33 vjec

Hasan Tali 32 vjec

Agron Tosku 39 vjec

Ardi Hilaj

Elton Ismaili

Marjus Kaçani

Manushaqe Korri

Fatmir Doka

Lindita Gjika 46 vjec

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore