Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

40 milionë euro drogë/ Kjo është gomonia që u sekuestrua në magazinën në Vlorë (FOTO)

Në kuadër të mega-operacionit të përbashkët policor Itali-Shqipëri është sekuestruar një gomone në zonën e Triportit në Vlorë.

Raportohet se gomonia me dy motorë të fuqishëm i përkiste këtij grupi kriminal. Gomonia është kapur në njërën prej magazinave të grupit.

37 persona janë arrestuar gjatë një operacioni të përbashkët mes Departamentit të Antimafias Italiane dhe i autoriteteve shqiptare të akuzuar për trafik ndërkombëtar të drogave të marijuanës, kokainës dhe kanabisit.

Arrestimet u kryen në Itali dhe Shqipëri, ndërsa gjatë hetimeve në kohë janë sekuestruar 3 tonë e gjysmë droge që kap në treg një vlerë prej 40 milionë euro.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="1087994,1087996,1087997,1087998,1087999,1088000"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore