Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"Nuk lejohet të...."/ Holanda rihap lagjen me drita të kuqe, por vendos 3 kushte për prostitutat

Lagjia me drita të kuqe në Amsterdam do të rihapet të mërkurën, pasi kryeministri holandez, Mark Rutte, vendosi që industria e seksit të rinisë punën në momentin që numri i viktimave ditore në Holandë ra ndjeshëm.

Por, do të ketë një protokoll të rreptë që duhet të ndiqet nga të gjithë punonjëset e seksit. Prostitutat duhet të mbajnë veshur doreza dhe maska. Gjithashtu, duhet të shmangin puthjet dhe seksin oral.

Kryeministri Rutte theksoi se duke qenë një profesion me kontakt, prostitutat duhet të kontrollojnë paraprakisht klientët e tyre për simptoma koronavirusi.

[gallery ids="1086625,1086626,1086620,1086623,1086628,1086619,1086621,1086622,1086624"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore