Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Prezantohet projekti i gjimnazit “Sami Frashëri”, me shkallë lëvizëse e ashensor (FOTO)

Pak kohë pas shembjes së godinës së gjimnazit "Sami Frashëri" pranë qendrës së Tiranës pas dëmeve që shkaktoi tërmeti i vitit të kaluar, është prezantuar projekti i ri.

Në prezantimin e projektit, ku u shfaqën pamjet filmike nga godina e re e shkollës, morën pjesë Erion Veliaj, Ogerta Manastirliu dhe Arben Ahmetaj.

"Projekti është i gërshetuar mes moderns dhe tradicionales. Do të ketë 7 laboratore, mes të cilave 3 do të jenë komplet të reja: laboratori i muzikës, vizatimit teknik dhe pikturës. Në hyrje të shkollës do ketë një holl të madh. Risi do të jenë shkallët lëvizëse dhe ashensori për t?i ardhur në ndihmë nxënësve me aftësi të kufizuar," u tha në prezantimin e projektit.

"Prezantimi i Projektit të Rindërtimit të Shkollës "Sami Frashëri".

Infrastrukturë moderne, me standarde të larta të sigurisë dhe pa harruar më thelbësoren ambicje: kushtet optimale për nxënësit e mësuesit. Ne ndërtojmë ata do zhvillojnë," shkruan Rama në Facebook.

[gallery size="full" ids="1085570,1085571,1085572,1085573"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore