Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Shëndeti

Dieta/ 10 rregulla të shëndetshme që ju ndihmojnë të bini në peshë (FOTO)

[caption id="attachment_1079120" align="aligncenter" width="1086"] Të zhdukni ushqimin? Më mire zvogëloni racionet. Një dietë e ekuilibruar nuk duhet të na privojë plotësisht nga një grup ushqimesh (dhe rrjedhimisht nga ushqyesit që ato përmbajnë). Është më mirë të hani pak nga gjithçka, ndoshta në sasi të kontrolluara, duke alternuar ushqimin sa më shumë që të jetë e mundur.[/caption]

Humbja e peshës në mënyrë efikase është dëshira e secilit prej nesh, sidomos pas dembelizmit nga izolimi si pasojë e Covid-19.

Tani që po afrohet vera, veshja e rroba banjave qoftë edhe për një ditë të thjeshtë në pishinë, kërkon pak vëmendjen e trupit.

Prandaj këtu janë dhjetë këshilla për ruajtjen e linjave trupore dhe për suksesin e dietës:

[gallery ids="1079120,1079118,1079122,1079123,1079124,1079129,1079128,1079127,1079126,1079125"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore