Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Protestat e dhunshme në SHBA/ Pronarët e bizneseve mbrojnë me armë pronat e tyre (VIDEO)

Qindra dyqane janë plaçkitur gjatë protestave të zhvilluara në SHBA për vrasjen e George Floyd-it. Të pashqetësuar nga forcat policore dhe ushtria e Gardës Kombëtare që gjenden në terren prej ditësh, grabitësit kanë gjetur kohë për të ushtuar aktivitetin e tyre kriminal.

Këto grabitje, që nuk kanë asnjë të dyshuar deri më tani, kanë detyruar pronarët e dyqaneve të marrin armët dhe të vendosen në mbrojtje të pronave të tyre.

"Nuk jemi këtu për të lënduar askënd. Por kur pamë se si u plaçkit dyqani zyrtar i Apple vendosëm që të vendosemi në mbrojtje të pronave tona. Këto nuk janë protesta, por krim i pastër", u shpreh pronari i një argjendarie.

https://twitter.com/i/status/1268280947750780928

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore