Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Ironia e analistit: Për 35 orë u vendos rendi i ri botëror në Jaltë, në Shqipëri mbi 2 vite

Analisti Afrim Krasniqi ka ironizuar partitë politike në vend, të cilat kanë vite që nuk arrijnë dot të gjejnë gjuhën e përbashkët, për Reformën Zgjedhore.

Ai bën krahasimin me Konferencën e Jaltës, ku liderët e botës, vendosën rendin e ri botëror.

“7 ditë x 5 orë/ditë = 35 orë bisedime mori konferenca e Jaltës ku u vendos rendi i ri botëror për 50 vitet në vijim. 2 vjet, 24 muaj, + 27 orë bisedime vetëm 4 ditët e fundit për ndarjen e komisionerëve për 2021 dhe ende nuk ka vendim, i cili me siguri (s)do ketë jetë as 50 javë”, shkroi Krasniqi në profilin e tij në Twitter.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore