Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Iriq, breshka..../"Wuhani" i Shqipërisë, restoranti shqiptar ofron kafshë të egra (FOTO)

Një restorant në Shqipëri përmban një menu shumë të frikshme aq sa njerëzit e kanë krahasuar me atë të qytetit Wuhan, duke qënë se në atë vend konsumohen kafshë nga më të ndryshmet.

Restoranti, emri dhe vendi i të cilit nuk bëhet me dije, ofron për klientët një menu, e cila përmban kafshë të egra, të cilat janë në zhdukje dhe nuk lejohen të vriten.

Breshka, iriqi, kaprolli, pëllumbi i egër, rosa e egër, pëllumbi i egër, kaprolli e shumë lloje të tjera gjenden në menu. Këto kafshë nuk lejohen të gjuhen e madje disa prej tyre janë dhe në rrezik zhdukjeje.

Për këtë gjë kanë reaguar shumë aktivistë, mbrojtës të faunës në vend, të cilët thonë se “shpresojmë që kjo menu të mos jetë e vërtetë”.

Kujtojmë se një teori e përhapjes së koronavirusit ishte pikërisht konsumimi i kafshëve të gjalla në qytetin Wuhan.

[gallery ids="1066235,1066237,1066240,1066236,1066238,1066234,1066239"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore