Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Nuk ka marrëveshje, nuk gjendet konsensusi për Reformën Zgjedhore

Takimi i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore përfundoi pa marrëveshje.

Palët nuk arritën dot një konsensus mes tyre, edhe pse ishin zotuar, megjithë presionin madh nga faktori ndërkombëtar që ta finalizonin më 31 maj. 20

“PS nuk ishte ende e gatshme për të arritur konsensus për çështje të rëndësishme, dhe nuk donte të hiqte dorë nga privilegjet”, tha përfaqësuesi i PD-së, Oerd Bylybashi.

Por përfaqësuesi i opozitës, duke falënderuar faktorin ndërkombëtar, shprehu gatishmërinë e tij për të vijuar negociatat.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="1065397,1065398,1065399,1065400,1065401,1065402,1065403"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore